Врло је прострањено схватање речи „дијета“ на потпуно погрешан начин. У свету и код нас се буквално мисли на „гладовање гојазних особа ради мршављења“. У ствари та реч потиче из грчког језика од речи „дијаита“ што , у преводу, значи „начин живота“. Касније је усвојена реч у француском језику и од тада има значење „храна и пиће коју особа уноси у оквиру своје средине и по својим навикама“. Медицински се односи на начин исхране особа у складу са здравственим стањем- и то је управо то – дијета. Никако се не односи на гладовање. Већ управо на унос хране. Не будите „алергични“ на дијете.

Уколико сте на неки састојак у храни алергични и то не смете уносити, ви сте аутоматски „на дијети“. Људи стално морају нешто у својој исхрани мењати због здравља и квалитета живота. Па би најбоље, можда, било не чекати моменат када нам је здравље већ угрожено да морамо да се мењамо, већ да се постепено, корак по корак, мењамо на време и тиме будемо здрави. Не допустите да вам живот дотакне ниске гране да бисте водили рачуна о њему.

Greyscale Photography of Woman Wearing Long-sleeved Top

У свим одлукама које донесете- типа: „Е више никад нећу да пијем… пушим… једем ово или оно…“- покушајте да тестирате свој карактер и своју јачину. Ако прекршите, caгледајте време за које сте одлуку прекшили.

Ако је то време краће од три дана, онда сте дубоко незадовољни собом. Морате пронаћи шта је то што вас спречава да почнете да цените себе поново.

Ако је време дуже од месец дана и имате „добар“ разлог да прекршите – али сте опет претерали. Сигурно се враћате на старо- осетићете прекор према себи самом.

Ако је прошло дуже од месец дана и имате разлог – али сте се контролисали, онда сте упорна особа са јаким карактером. Одличан почетак!

Ако сте већ и заборавили шта сте обећали и не бројите дане , заборавили сте лоше навике – ви сте промењена особа, победили сте себе! Само наставите и одржите јаку вољу.